Umetničko odeljenje Mašinsko-saobraćajne škole organizovalo je u petak humanitarno prodajnu izložbu. Istovremeno je održan i “Dan otvorenih vrata”. Posetiocima su predstavljene i slike učesnika kolonije naziva “Osmaci u susret Nadeždi i Risimu” i oni su mogli da glasaju i odluče o najboljem radu.
“Najviše je prodato radova u duborezu, slika i radova u kamenu, a u školi kažu da još uvek nisu odlučili kome će tačno uputiti pomoć. Svakako će to biti humanitarna organizacija ili neko kome je pomoć potrebna. Konačnu odluku doneće tokom ove sedmice, kada budu znali tačan iznos novca koji je prikupljen”, navodi organizatorka umetničkog odeljenja i profesorka stručne nastave, Ana Damljanović.
“Ove godine organizujemo našu tradicionalnu humanitarno prodajnu izložbu. Prodali smo brojne radove koji su u našem vlasništvu više od tri godine. To su radovi naših bivših učenika i rešili smo da im omogućimo da po pristupačnim cenama dođu do svojih radova i pomognu našu humanitarnu akciju. Radove su mogli da kupe i svi ostali građani”, kaže profesorka Damljanović.
Posetioci tradicionalne prodajne izložbe u Umetničkoj školi mogli su i da glasaju za rad koji im se najviše dopao, a nastao je na koloniji gde su učenici osmih razreda stvarali radove po uzoru na dela Nadežde Petrović i Bogića Risimovića Risima. Rezultati glasanja biće saopšteni 25. decembra, a škola iz koje bude najbolji rad će biti nagrađena izradom murala koji će oslikati profesori i učenici Umetničke škole u saradnji sa pobedničkom školom.
“Bilo bi lepo da pobedim zbog nagrade koju bi škola dobila, ali to nije bitno koliko činjenica da mi je bilo lepo učestvujući na koloniji. Možda odlučim da upišem Umetničku školu”, izjavila je učenica osmog razreda OŠ “Vuk Karadžić” Simona Stojanović.
Svi zainteresovani građani i osnovci
zajedno sa roditeljima, nastavnicima likovne kulture posetili su školu i bliže
se upoznali sa pojedinostima umetničkih obrazovnih profila. Učenici ove škole
su poručili da umetnost nema cenu i pozvali talentovane malde da je upišu. Podsetimo,
srednja umetnička škola obrazuje drvorezbare, konzervatore kulturnih dobara i
klesare u oblasti primenjenih umetnosti.