Kako “Novosti” nezvanično saznaju, ova glumica je u policiji prethodno dala iskaz o svemu što je proživela pohađajući ovaj poznati studio glume u strogom centru Beograda, misleći da će biti svedok.
Kada je, međutim, saznala da je njena uloga oštećene, odustala je i odlučila da ga ona lično ne tereti.
S obzirom na novonastalu situaciju i ovo povlačenje, ostalo je da još dve devojke, koje su optužile Aleksića da ih je seksualno zlostavljao, budu saslušane u Višem tužilaštvu u Beogradu. One ne žele da se otkriva njihov identitet, a jedna od njih je i maloletna. One će svoje iskaze dati krajem nedelje.
Do sada su u Tužilaštvu izjave dale glumice Milena Radulović i Iva Ilinčić i još jedna devojka (21). One su po pet sati detaljno pričale kroz kakav su pakao prolazile od prvog dana kada su krenule u ovu školu glume. Kako su rekli njihovi advokati, to prisećanje su vrlo teško podnele, a Milena je u nekim situacijama plakala. Uspele su precizno da opišu sve čega su se setile. Njihovi iskazi predstavljaju dokaze po kojima se postupa dalje u istrazi.
S druge strane, Aleksić je na saslušanju negirao optužbe, tvrdeći da nikoga nije silovao. On ne spori da je u školi primenjivao “neke neuobičajene metode”, ali je naveo “da je to bilo u cilju da ih što bolje pripremi za glumu i život u toj profesiji”.
Zasad se još ne zna hoće li biti proširenja istrage i da li će se u tužilaštvu osim ovih pet devojaka pojaviti još oštećenih. Navodno se policiji sa sličnim pričama o seksualnom uznemiravanju od strane Aleksića protekle nedelje prijavilo još desetak devojaka.
Međutim, nakon njihovih iskaza treba da se razgraniči da li su bile žrtve seksualnih napada i da li u postupku mogu da budu oštećene ili će samo svedočiti o njegovim surovijim metodama predavanja.
Inače, u javnosti se ovih dana postavlja i pitanje zašto okrivljeni Aleksić i devojke koje ga optužuju nisu išle na poligraf. Jugoslav Tintor, advokat u ovom slučaju četiri oštećene devojke, kaže da se detektor laži “koristi samo u policijskom operativnom radu kada se ne zna ko je osumnjičen, pa da bi se suzio njihov broj”.
– Poligraf nije zakonito sredstvo u postupku, jer je nepouzdan. Dešava se da ljudi koji su počinili krivično delo i za koje imate čvrste meterijalne dokaze, jer su ostavili DNK trag i snimila ih je jasno kamera, uspeju da ga prođu. Kod nas se poligrafu daje mitski značaj. Ako imaš dokaze, pa čak i ako su oni slabi, ne ide se na poligraf, jer ni on nije dokaz. Naročito na poligraf ne idu svedoci.