Samo što je zvanično počela grejna sezona na stovarištima u Čačku došlo je do nestašice i drva i peleta , u poslednje vreme veoma popularnog energenta . Ono što je sugrađane naročito iznenadilo je poskupljenje ogreva, a šta je pravi razlog ne znaju. Iznenađeni su i prodavci zbog poskupljenja . Na pojedinim stovarištima se prave spiskovi za kupovinu peleta i na red se čeka duže od mesec dana.
Tona peleta košta oko 250 evra. Cena jednog džaka je od 450 do 500 dinara. Ovaj energent , danas sve traženiji za grejanje kuća , poslednjih dana je drastično poskupeo, a još ga i nema . Proletos, kad mu vreme nije, vredni domaćini pelet su nabavljali po ceni od oko 170 180 evra za tonu. Šta je razlog poskupljenja nisu sigurni ni prodavci.
Kupci jesu iznenađeni poskupljenjem ogreva, ali ne mogu ništa da promene , a zima ide. Osim peleta , kupuju i drva i ugalj .
Na stovarištu Lukas u Konjevićima , koje je poznato po dobroj snabdevenosti oseća se nestašica peleta i drva . Uglja ima dovoljno i različitih vrsta.
U poređenju sa prošlom godinom drva su poskupela za oko 15 posto, računa Milan Borišić na stovarištu Milošević . Velibor Gvozdenović , vlasnik stovarišta Lukas, kaže da je najbolje ogrev nabaviti tokom leta. On snabdeva udruženje penzionera Čačak, Vodovod , vrtić u Mrčajvcima i mnoge druge ustanove . U tom periodu nema nestašice , a i cena je mnogo povoljnija.