Nakon pauze od oko 6 ipo sati, oko 17 i 30 predstavnici koalcije okupljene oko SNS nastavili su konstitutivnu sednice skupštine grada Čačaka uprkos tome što je predsedavačjući Vitomir Ćalović oko 11 sati prekinuo zasedanje.
Na inicijativu koalicije oko SNS-a predsedavanje sednicom preuzeo je Boro Vasiljević. Nakon poziva da se minutom ćutanja oda pošta svim preminuima, pozvao predstavnika stručnih službi da prozovu sve kandidate za odbornike, što je načelnica Rada Ćojbašić i učinila. Vasiljević je nakon toga konstatovao da je prisutno 40 odborničkih kandididata mada to u metežu koji je vladao za skupštinskom govornicom gde su se okupili kadnidati za odbornike nije bilo lako utvrditi. Predsednica GIK Ljiljajna Stanišić podnela je izveštaj izborne komisije o sprovedenim izborima, a potom su predloženi kandidati za članove verifikacione komisije. Posle oko 40 minuta proglašena je desetominutna pauza. Nastavak sednice je protekao u oštrtoj polemici pojedinih odborničkih kandidata uz apsolutno odsustvo poštovanja i uvažavanja institucije u kojoj se nalaze , kojaj je ponovo pretila da preraste u fizički obračun pa je u salu skuptine ušlo i obezbedjenje. Ova situacija je ukazivati na sve veće tenzije među odbornicima i na probleme u organizaciji sednice. U opštoj konfuziji i metežu, određena je pauza.
Po završetku pauze, odbornici opozicije se nisu vratili u salu. U ovom slučaju, odsustvo opozicije omogućilo je koaliciji okupljenoj oko SNS da nastavi sa izbornim procesom za novo rukovodstvo Skupštine.
Za predsednika Skupštine grada izabran je Igora Trifunovića, za zamenika predsednika Rajka Baralića, dok su za novog sekretara gradskog parlamenta izabrali Uroša Besedića.
Ako je novo rukovodstvo izabrano tokom sednice Skupštine grada Čačka na kojoj su opozicioni odbornici napustili salu, važno je razjasniti da li je ovaj izbor bio u skladu sa zakonom ili samo formalno sproveden.
Prema zakonima o lokalnoj samoupravi u Srbiji, odluke Skupštine, uključujući izbore za rukovodstvo, obično se donose većinom glasova prisutnih odbornika. Ako su svi prisutni odbornici (u ovom slučaju, članovi koalicije okupljeni oko SNS) glasali za izbor novog rukovodstva, i ako je sednica bila pravilno konstituisana, onda bi taj izbor pravno validan, čak i ako opozicija nije prisutna.
Međutim, ako postoje dokazi da procedura nije bila u skladu sa zakonima ili da su kršena pravila, napravljene proceduralne greške, opozicija bi mogla osporiti legalnost svih odluka.
U svakom slučaju, u politički kompleksnim situacijama kao što je ova, važno je analizirati i pravne aspekte da bi se stekao potpuni uvid u situaciju.